Бастауыш мектептің жабылу аптасы

2021 жылдың 12-16 сәуірі аралығында «Жайылма негізгі мектебі» мемлекеттік мекемесінде бастауыш сыныптар апталығы өтті.

Аптаның міндеттері: Дарынды балаларды анықтай отырып, әр баланың қабілеттерін ашуға жағдай жасау; Сабақтан тыс уақытта белсенді, интеллектуалды және эмоционалды бай демалуды қамтамасыз ету; Оқытылатын пәндер үшін мотивация деңгейін арттыру; Ұжымдық жұмыс қабілетін дамыту; Оқушылардың интеллектуалды, шығармашылық және физикалық қабілеттерін дамыту; Әр адамның өміріндегі білімнің маңыздылығы туралы хабардарлықты арттыру;

Әдістемелік пән аптасының міндеттері:

Апталықты ұйымдастыруға және өткізуге барлық студенттерді қатыстырыңыз.

Әр сыныпта оқушылардың танымдық іс-әрекетін дамытуға, пәндер бойынша білімдерін кеңейтуге, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыруға ықпал ететін іс-шаралар өткізіңіз: логикалық ойлау, мәселелерді шешудің ұтымды тәсілдері, тапқырлық. Студенттерді белгілі бір білімді кейбір кәсіби салаларда қолдану ерекшеліктерімен практикада таныстыру. Студенттердің дербес және жеке, ұжымдық практикалық әрекеттерін ұйымдастыру. Ұжымдастырушылық пен жолдастыққа, сезім мәдениетін (жауапкершілік, абырой, борыш) тәрбиелеуге үлес қосу.

Әдістемелік аптаның принциптері:

Әр бала аптаның барлық іс-шараларына белсенді қатысады. Ол өзін әртүрлі рөлдерде сынап көре алады, әр түрлі қызмет түрлерінде өзін сынап көреді. Қолөнер, қиял, идеялар ұсыну, оларды жүзеге асыру, сурет салу. Өздерінің және бар тапсырмалар мен жұмбақтарды тап (ойлап таб) және шеш. Әр адам өзін әртүрлі рөлдерде көре алады, әртүрлі қызмет түрлерінде өз бағын сынай алады.

Пәндік аптаның формасы: Ойындар, байқаулар, байқаулар, көрмелер, викториналар.

Іс-шаралар бекітілген жоспарға сәйкес жүргізілді.

Бастауыш сынып апталығының жоспары. - дүйсенбі: бастауыш сынып пәндік апталығының ашылуы. «Білім еліне саяхат» «Біз білім баспалдағымен жүреміз. Нені білдік, соны көрсетуіміз керек». Орыс тілі күні: «Сөзден артық кім біледі» ойын бағдарламасы. «Ең ақылды» викторинасын Р.Т.Исркепова - Мәскеу облысының бастауыш мектебінің жетекшісі жүргізді - сейсенбі: «Керемет күн». Л.Ю.Голубович жүргізді Айналасында Әлем күні: «Бұл күлкілі жануарлар» викторинасы «Бұл әлем қандай әдемі» Исркепова Р.Т. - бейсенбі: көңілді математика сағаты. - М.А.Жуванышева бастауыш сынып мұғалімі көмек көрсетті. Жұма күні «Ессіз қолдар» шығармашылық және шабыт күні (қалдықтардан жасалған қолөнер бұйымдары) шағын орталық тәрбиешілері Жайсанбаева Ж.С., Ахметова А.С.

Бастауыш сынып апталығына бастауыш сынып мұғалімдері, ОКЖ мұғалімі және шағын орталық мұғалімдері, барлық бастауыш сынып оқушылары (1-4 сыныптар) қатысты. Апталыққа дайындық және оны өткізу барысында кейбір студенттердің пәндері бойынша жоғары білім деңгейі, сондай-ақ мұғалімдердің кәсіби педагогикалық шеберлігі көрсетілді. Аптаның әр күні мектеп пәндерінің біріне арналды.

Барлық студенттер белсенді, эмоционалды, ұсынылған тапсырмаларды ынтамен орындады. Бастауыш сынып апталығы шығармашылық, ынтымақтастық, шығармашылық атмосферасында өтті деп толық айтуға болады. Күн сайын мұғалімдер балаларды мүмкіндігінше қызықтыруға, оларды іс-шараларға белсенді қатысуға тартуға тырысты. Әрбір бала өзінің шығармашылық және интеллектуалдық қабілеттерін ашуға және жүзеге асыруға, коммуникативтік дағдыларды және құрдастарымен ынтымақтастық қабілетін көрсетуге мүмкіндік алды.

Сыныптан тыс жұмыстың мазмұны мақсаттарға, міндеттерге, жұмыс формаларына, іс-әрекетті ұйымдастыру әдістеріне толығымен сәйкес келеді, жеке тұлғаға: индивидуалдылықтың қалыптасуы мен көрінуіне, интеллектуалды және шығармашылық қабілеттерін дамытуға бағытталғандығын көрсетеді.

Салтанатты сап өткізілді. Жеңімпаздар мен белсенді студенттерді марапаттау.